BotaShowbiz

Intriga për pushtet, Harry dhe William mohojnë pretendimet ‘fyese’ të ngacmimit: Histori e rreme, gjuhë inflamatore

Duka i Sussex dhe Duka i Kembrixhit kanë mohuar pretendimet "false" se marrëdhënia e tyre u dëmtua nga ngacmimi.
Featured image of article: Intriga për pushtet, Harry dhe William mohojnë pretendimet ‘fyese’ të ngacmimit: Histori e rreme, gjuhë inflamatore Pjestarët e familjes mbretërore angleze.

MBRETËRI E BASHKUAR– Një deklaratë nga Princ Harry dhe William hodhën poshtë të gjithë pretendimet se marrëdhënia e tyre është krisur, dhe arsyeja e largimit janë mosmarrëdhëniet mes tyre.  Times citoi një burim duke thënë se Sussexes mendonin se ata ishin nxitur jashtë dhe “ngacmuar vazhdimisht” nga Princi Ëilliam.

Deklarata erdhi menjëherë pasi vëllezërit, Mbretëresha dhe Princi i Uellsit u takuan për të diskutuar të ardhmen e Princit Harry dhe Meghan.

Një deklaratë në emër të Harry dhe William thoshte: “Pavarësisht mohimeve të qarta, një histori e rreme u zhvillua në një gazetë në Mbretërinë e Bashkuar sot duke spekuluar për marrëdhëniet midis Dukës së Sussex dhe Dukës së Kembrixhit. Për vëllezërit që kujdesen kaq thellë për çështjet që lidhen me shëndetin mendor, përdorimi i gjuhës inflamatore në këtë mënyrë është fyese dhe potencialisht e dëmshme.”

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Times nuk pranoi të komentojë deklaratën e princave, por gazeta pranoi në raportin e saj që pretendimet e ngacmimit u kundërshtuan fuqimisht nga burime të tjera të afërta me Cambridges dhe Harry.

Burimi: BBC

(R.L/Dosja.al)

Shto Koment