Aktualitet

FOTO/ Ku po jetojmë… Tirana e ‘pushtuar’ nga smogu, pamja e sotme në kryeqytet

Në një foto të siguruar nga Dosja.al, shihet qartë që në kryeqytet problemi me smogun vazhdon, dhe nga dita në ditë po e “pushton” gjithmonë e më shumë jetën e qytetarëve të saj.
Featured image of article: FOTO/ Ku po jetojmë… Tirana e ‘pushtuar’ nga smogu, pamja e sotme në kryeqytet Ajri i ndotur në Tiranë

TIRANË–  Tirana prej ditësh është përfshirë nga mjegulla dhe smogu duke shkaktuar probleme për jetën e banorëve. Kryesisht niveli i lartë i smogut është parë gjatë orëve të pasdites dhe darkës, gjë që ka  qenë shumë shqetësuese për jetën e banorëve dhe shoferëve të cilët hasnin probleme në shikimin e qartë të rrugës.

Ndërkohë edhe në orët e para të ditës vihet re që smogu nuk është larguar, por është në nivele më të ulëta  krahasuar me mbrëmjen.

Ajri i ndotur në Tiranë

Në këtë foto të të siguruar nga Dosja.al vihet re se i gjithë kryeqyrteti është i pushtuar nga ‘smogu’, një prej faktorëve që ndikojnë drejtëpërdrejtë në shëndetin e qytetarëve.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kujtojmë që edhe dy ditë më parë në Tiranë u anulua fluturimi i avionit “Wizzair” nga aeroporti Nënë Tereza që kishte si destinacion Londrën, për shkak të mjegullës së dendur që kishte ‘pushtuar’ vendin. Dhe nga fotot e publikuara nga Dosja.al, u pa që rrugët nuk dalloheshin qartë për shkak të mjegullës, gjendje e cila mund të bëhej në rrugët e kryeqytetit burim aksidentesh.

A.C/Dosja.al

Shto Koment