Politike

Aksioni i arrestimeve në periferitë e Tiranës, Paloka: Bushi dhe Gjushi po bëjnë letrat, babëzia e tyre solli dhjetëra viktima

Në një status në rrjetet sociale, Paloka shkruan se ndërkohë që aksioni zhvillohet në periferi, në Thumanë 24 perosna kanë vdekur si pasojë e neglizhencës, ndërsa në Durrës vdiqën dhjetëra të tjerë, si rezultat i babëzisë së Dakos. Paloka shton se Gjushi (Vangjush Dako) dhe Bushi (Artur Bushi) “po bëjnë letrat”.
Featured image of article: Aksioni i arrestimeve në periferitë e Tiranës, Paloka: Bushi dhe Gjushi po bëjnë letrat, babëzia e tyre solli dhjetëra viktima Edi Paloka, Vangjush Dako dhe Artur Bushi
Përditësuar:

TIRANË– Ish-deputeti i Partisë Demokratike Edi Paloka ka reaguar pas aksionit të Policisë së Tiranës që ka vënë në pranga zyrtarë dhe ish-zyrtarë e ndërtues në zonat periferike të Tiranës. Në një status në rrjetet sociale, Paloka shkruan se ndërkohë që aksioni zhvillohet në periferi, në Thumanë 24 perosna kanë vdekur si pasojë e neglizhencës, ndërsa në Durrës vdiqën dhjetëra të tjerë, si rezultat i babëzisë së Dakos. Paloka shton se Gjushi (Vangjush Dako) dhe Bushi (Artur Bushi) “po bëjnë letrat”.

Në Thumanë vdiqën 24 qytetarë, viktima të neglizhencës dhe abuzimit të Bushit.
Në Durrës vdiqën dhjetëra të tjerë, si rezultat i babëzisë së Dakos.
Po nderkohe qe Gjushi dhe Bushi “po bëjnë letrat”, arrestohen ish-kryetarë të komunave në Tiranë,”- shkruan Plaoka në Facebook, krahas një fotoje ku shihet kryeministri Edi Rama, Vangjush Dako dhe ish-kryebashkiaku i Kavajës, Elvis Roshi.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Foto e publikuar nga Edi Paloka

Policia e Tiranës ka zhvilluar një mega-operacion pasditen e sotme në periferitë e Tiranës. Në pranga kanë rënë 27 persona, mes tyre ndërtues, zyrtarë dhe ish-zyrtarë të zonave periferike të kryeqytetit, ndërsa po punohet për kapjen e 11 të tjerëve. Të arrestuarit dhe të shpallurit ën kërkim akuzohen për abuzime me ndërtime që kanë sjellë pasoja të mëdha pas tërmetit të 26 nëntorit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment