Aktualitet

Tirana në errësirë/ OSHEE: Shkak, defekti në nënstacionin në Kashar dhe Selitë

 Në njoftimin në faqen zyrtare në Facebook, OSHEE shprehet se po vijon per rikthimin e rrjetit në funksion normal.
Featured image of article: Tirana në errësirë/ OSHEE: Shkak, defekti në nënstacionin në Kashar dhe Selitë Foto nga Tirana

TIRANË– Operartori i Shpërndarjes së Energjisë Elektrike ka njoftuar qytetarët se shkëputja e energjisë për rreth 30 minuta, erdhi si pasojë e një defekti në nënstacionet në Kashar dhe Selitë.  Në njoftimin në faqen zyrtare në Facebook, OSHEE shprehet se po vijon per rikthimin e rrjetit në funksion normal.

POSTIMI I PLOTË I OSHEE:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Per shkak te nje avarie te shkaktuar nga kushtet atmosferike ne rrjetin 110kV, dolen jashte pune dy nenstacionet Kashar dhe Selitë.Ne bashkepunim me OST, brigadat e OSHEE kryen manovrimet dhe brenda nje kohe te shkurter u be e mundur normalizimi i situates te Nst Kashar dhe pjeserisht ne Nst Selite. Puna vijon per rikthimin e rrjetit ne funksion normal.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment