Bota

Të vjedhësh në mes të ditës/ Në protestat për George Floyd, qytetari merr bankomatin në New York dhe e tërheq zvarrë, shoferi i autobuzit nuk i hap derën (VIDEO)

Një qytetar në New York ka shkatërruar bankomatin e ka nxjerrë në rrugë dhe e tërheq zvarrë duke tentuar që ta fus në urban.

NEW YORK- Prej 25 majit SHBA-ja është përfshirë nga protesta të dhunshme për vrasjen e  46-vjeçarit me ngjyrë,  George Floyd në SHBA. Në lajmet e raportuara nga mediat vendase shihet që tashmë dhuna dhe sjelljet vandale janë e  gjithë panorama që ka mbuluar qytetet amerikane.

Qytetarët amerikanë kanë protestuar në mbarë SHBA për vdekjen e Floyd, duke shkatërruar qendra tregtare dhe gjithçka tjetër çfarë gjetur para.

Përmes disa pamjeveDosja.al ka siguruar në New York u pa që vendi atje është kthyer në jë “luftë” të ashpër që nuk ka të ndalur prej një jave, duke shktërruar qendra tregtare e thyer xhamat e çdo dyqani nëpër qytetet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por jo vetëm kaq, në këtë video të fundit ekskluzive të Dosja.al, shihet që amerikanët po vjedhin gjithçka.

Në video shihet që një qytetar në New York ka shkatërruar bankomatin e ka nxjerrë në rrugë dhe e tërheq zvarrë duke tentuar që ta fus në urban. Vendi është “pushtuar” nga protestat e dhunshme dhe mesa duket ende nuk do të ketë të ndalur kjo “luftë” për aktet diskriminuese dhe vrasjet e njerëzve me ngjyrë.

A.C/Dosja.al

Shto Koment