Politike

Në pritje të mbledhjes së Këshillit Politik, Murrizi zëvendësohet me Alban Zenelin

Murrizi do të përfaqësonte grupin parlamentar demokrat.
Featured image of article: Në pritje të mbledhjes së Këshillit Politik, Murrizi zëvendësohet me Alban Zenelin Myslim Murrizi

TIRANË- Para fillimit të mbledhjes së Këshillit Politik, deputeti Myslim Murrizi është zëvendësuar me Alban Zenelin. Murrizi do të përfaqësonte grupin parlamentar demokrat. Në orët në vijim pritet të mblidhet Këshilli Politik.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Këshilli Politik që do jetë përgjegjës për krijimin e draftit konsesual të Reformës Zgjedhore. Sot pasdite Këshilli ka patur mbledhjen e parë, ku diskutimet kanë qenë të pakta, pasi është bërë vetëm konsituimi i anëtarëve tij, ndërsa në mbledhjet e tjera do të diskutohet për hapat që do të ndiqen dhe përgatitjen e draftit për Reformën Zgjedhore.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment