Showbiz

“Partnerja e karantinës”, modelet tregojnë jetën në kohën e COVID-19, me bikinit e vogla nuk i lënë shumë vend imagjinatës (FOTOT)

Në fotot që ata kanë publikuar shihen me bikini dhe rroba banjo duke i lënë shumë pak vend imagjinatës.

BRITANI– Qëndroi “kokëfortë” në marrjen e masave  kundër virusit por ditët e fundit edhe Britania e Madhe ka marrë  masa drastike në mbrojtjen e qytetarëve nga koronavirusi.

E ndërkohë që të gjithë britanikët dheh shtetet e tjera janë izoluar nëpër shtëpi që  të mbrohen nga koronavirusi, shumë modele të njohura kanë treguar sesi po e kalojnë jetën në karantinë. Në fotot që ata kanë publikuar shihen me bikini dhe rroba banjo duke i lënë shumë pak vend imagjinatës.

Mes tyre edhe Demi Rose, në një postim në rrjetet sociale në llogarinë e Instagramit ku ndiqet nga  13.5 milionë fansave, ka treguar sesi po kalon gjatë këtyre ditëve në vetizolim. 24-vjeçarja shfaqet në foto bashkë modelen Kinseyë, ndërsa mbi foto ajo ka shkruar: Partnerja e karantinës.

Ndërsa Bella Hadid në foton  e saj nga shtëpia si pasojë e koronavirusit ka shkruar: Dita e katërt e vetizolimit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

COVID-19 është përhapur në të gjithë botën. Numri i viktimave rritet nga dita në ditë dhe deri më tani në rang global kanë humbur jetën 7,989 dhe të prekur aktualisht janë 198,730 të tjerë. Ndërsa 82,779 persona kanë fituar betejën me koronavirusin. Në Kinë ka shkuar në 3,237 numri i viktimave. Po kështu, një nga vendet më prekura është edhe Italia, pasi aty kanë humbur jetën 2503 persona.Sa i përket Shqipërisë janë 59 raste, mes tyre dy viktima dhe në Kosovë ka 20persona të infektuar.

A.C/Dosja.al

Shto Koment