Rajoni

Shënohet vitkima e tretë në Maqedoninë e Veriut, shkon në 177 numri i të infektuarëve nga COVID-19

Numri i viktimave nga koronavirusi në Maqedoninë e Veriut ka shkaur në 3 ndërsa të infektuar numërohen 177 persona të tjerë.
Featured image of article: Shënohet vitkima e tretë në Maqedoninë e Veriut, shkon në 177 numri i të infektuarëve nga COVID-19 Foto ilustruese.

MAQEDONI E VERIUT- Një tjetër viktimë është shënuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut nga COVID-19, duke e çuar numrin total në 3 në të gjithë territon.

Ky lajm është bërë me dije nga Ministri i Shëndetësisë, Venko Filipçe, i cili shtoi se në 24 orët e fundit kanë rezultuar pozitiv me Covid-19 edhe 29 persona të tjerë.

Pra numri total  i të infektuarëve në rang kombëtar ka shkuar në  177.

Ndërsa në vendin tonë janë  146 të infektuar, 17 prej të cilëve janë shëruar dhe 5 viktima. Lezha, Shkodra, Vlora, Kavaja e Elbasani janë qytetet e tjera të prekurve. Gjendja e e të shtruarve në pavion është e stabilizuar deri më tani.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Bilanci i të prekurve në botë nga koronavirusi po rëndohet çdo dotë e më shumë. Numri i tyre ka shkuar në më shumë se 423 mijë personave të prekur, ndërsa 19 mijë të tjerë kanë ndërruar jetë. Më të prekurat janë Italia dhe Spanja, ndërsa Kina përmirësohet çdo ditë e më shumë. Amerika në gjendje të vështirë pasi atje Covid-19 po përhapet me shpejtësi. OBSH parashikoi se SHBA-ja do të jetë epiqendra e radhës.

A.C/Dosja.al 

 

Shto Koment