AktualitetFactcheck

LISTA e plotë me 60 EMRA/ Ermal Hoxha, Nehat Kulla, Edmond Bego, kush janë të ‘paprekshmit’ e Tiranës që OFL iu çon selam

 • OFL u dërgon formularët dhe dy personave të tjerë (EMRAT)
 • Dalin pamjet, këto janë makinat superluksoze që janë sekuestruar
 • SPAK sekuestron disa prona dhe makinën e blinduar të Lulzim Berishës
 • Biznesmeni Ervis Martinaj, i pari në listën e Tiranës
 • Nipi i diktatorit Enver Hoxha, Ermal Hoxha, Pajtim Serjani, vëllezërit Xhabafti, klani Duka, Ervis Martinaj, Aleks Lala, vëllezërit Kusi, Altin Lamaj, Emiljano Shullazi e Dritan Dajti, subjektet e OFL. Edhe biznesmeni i akuzuar nga PD, Edmond Bego, në shënjestër të OFL
  Featured image of article: LISTA e plotë me 60 EMRA/ Ermal Hoxha, Nehat Kulla, Edmond Bego, kush janë të ‘paprekshmit’ e Tiranës që OFL iu çon selam Të fortët e Tiranës

  TIRANË- Dosja.al zbardh sot të plotë listën me 60 emra të cilët janë renditur në tabelën me 250 subjektet e para që janë në sitën e Operacionit Forca e Ligjit. Emra të njohur, të fortë të paprekur të kryeqytetit, biznesmenë, të dënuar për trafik droge brenda dhe jashtë vendit, janë në shënjestër nga shteti që kërkon prej tyre burimin e ligjshëm të pasurisë. Pjesë e kësaj liste, që publikohet sot për herë të parë e plotë nga Dosja.al janë familja Kusi që akuzohen se vranë teknikun e kondicionerit, Endrit Çela, familja Xhabafti që u dyshuan për vrasjen e ish-policit Arben Bilali, vëllezërit Duka, Emiljano Shullazi, Nehat Kulla, Altin Lamaj, Viktor Ymeri, Ermal Hoxha, Dritan Dajti, Gjergji Cukali e Elvis Duka janë disa nga subjektet e OFL që iu ka shkuar dhe pritet t’ju shkojë formulari.

  LISTA E PLOTE

  Ervin Mustafa Martinaj

  Altin Lamaj

  Luan Banush Dervishi

  Edmond Petrit Llagami

  Nehat Kulla

  Haki Ali Hoxha

  Albert Reshit Rushiti

  Fadil Avni Hasa

  Aldo Tonin Ndoci

  Genti Metlli Xhelaj

  Sajmir Batku

  Genci Xhixha

  Arjan Dalipi

  Nehat Kulla

  Klement Dalipi

  Kreshnik Bali Ymeri

  Edison Pjetër Qerimi

  Aurel Nezhdet Hoxhallari

  Eduart Enver Dushku

  Edmond Sotir Thomollari

  Reidi Kreshnik Palushi

  Ermal Hoxha

  Poliksen Bezat Muçollari

  Gjon Agim Pelivani

  Antonio Rahman Shyti

  Emanuel Tonin Koliçaj

  Renato Riza Toska

  Enver Muho Curri

  Fabio (Artan) Vath Allushi

  Leonard Xhetan Hoxha

  Denis Isuf Sinameta

  Ilir Hyseni

  Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

  Kataldo Françesko Lezhja

  Erion Adriatik Kapollari

  Edmond Bego

  Agim Kora

  Armando Adriatik Kapollari

  Leonard Muhamed Duka

  Muhamed Kalem Duka

  Veli Elez Elezaj

   

  Jamarbër Marjo Kico

  Shkëlqim Aslan Kurpalaj

  Emiljano Hajdar Shullazi

  Dritan Hasan Dajti

  Gjergji Pjerin Cukali

  Elvis Shpëtim Gacaj

  Kujtim Gani Lauka

  Bledar Petrit Dauti

  Eduart Nasim Ponari

  Denis Isuf Stathi

  Fiqiret Hamit Seferi

  Ergys Asllan Qefalia

  Lulzim Kusi

  Bujar Kusi

  Griseldo Kusi

  Albano Kusi

  Albert Xhabafti

  Artan Xhabafti

  Halit Nafizi

  Paulin Gjergji

  Pajtim Serjani

  Aleks Ndue Lala

  Që prej 3 shkurtit, OFL ka nisur goditjen dhe sekuestrimin e pasurive të emrave të njohur të botës së krimit. OFL ka dërguar tashmë formularin tek Suel Cela dhe Plarent Dervishaj, Dash Gjoka, Emiljano Hysenaj, Lulzim Berisha, Edlir Hysenaj, Altin Hajri, Ardian Capja, grupi i Dukagjinit, Saimir Taullau, Ben Qimja, Durim Bami, Landi Muharremi, Bardhok Pllanaj, Alberto Lamaj, Dritan Dajtit, Xhevdet Troplinit, Emiljano Shullazit, Gjergj Cukalit, Orges Jahelezi dhe Pajtim Serjanit, Gazmend Mahmutajt, Edison Çobos, Ervis Martinajt dhe Arben dhe Valentino Kaçorrit.

  (F.g./dosja.al)

  Shto Koment