Aktualitet

VIDEO/ Detaje të reja nga zjarri në Kurbin, çfarë lanë pas flakët, fëmijët e familjes ishin duke luajtur me shkrepëse

Featured image of article: VIDEO/ Detaje të reja nga zjarri në Kurbin, çfarë lanë pas flakët, fëmijët e familjes ishin duke luajtur me shkrepëse Foto nga shtëpia e djegur

KURBIN– Detaje të reja nga zjarri në Kurbin. Dyshohet që fëmija 2-vjeçar të ketë qenë duke luajtur me shkrepëse bashkë me motrat e vëllezërit. Në momentin kur ka rënë zjarri, babai i fëmijës ka qenë në punë.

Vlen për t’u theksuar se familja Çoku ndodhet në gjendje të vështirë ekonomike dhe ka 7 fëmijë. Siç shihet edhe nga pamjet, zjarri ka magazine ku ra zjarri është shkrumbuar plotësisht, ndërsa zjarrfikësit kanë arritur të shpëtojnë shtëpinë, ndërsa magazine është shkrumbuar plotësisht.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment