Rajoni

“Nuk dua të ulem në nivelin tënd”, deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt: Nuk jam monedhë, kur humbin argumentet, nisin ofendimet

Menjeherë ka ardhur edhe përgjigjia e  Mimoza Kusari-Lilës, e cila ka thënë se kur s'ka më argumente, nisin ofendimet.
Featured image of article: “Nuk dua të ulem në nivelin tënd”, deputetja e VV-së i përgjigjet Haradinajt: Nuk jam monedhë, kur humbin argumentet, nisin ofendimet Mimoza Kusari-Lila

KOSOVË– Në seancën e sotme që po mbahet për mocionin e rrëzimit të qeverisë Kurti, deputetja e VV-së, Mimoza Kusari-Lila i është kundërpërgjigjur deputetit të AAK-së Daut Haradinaj, pasi ky i fundit e akuzoi deputeten e  VV-së për angazhimet që kishte në raport me shtetin.

Ajo i tha Haradinajt se po flet pa argumente, prandaj dhe kaloi debatin në fyerje dhe ofendime.

“Për patriotizëm personal, shkollë iu maj tanve. S’iu vallëzoj Gadafëve. Sen s’i kam dhanë , cka jam në gjendje me i dhanë këtij vendi. Z. kryeministër, mos më fyej se jam ma i zoti se tij 1000 herë. Munesh me iu zgërdhi Brnabiqit. Munesh me e pas edhe mashtrues brenda partisë që se kanë bërë asnjë lëvizje për kufijtë. Jam ushtar i Albin Kurtit në mborjtje të çdo milimetri të Kosovës. Pallavra dikush që ka vallëzu poshtë e naltë s’ka nevojë mem kallëzu.”– është shprehur Haradinaj.

Menjeherë ka ardhur edhe përgjigjia e  Mimoza Kusari-Lilës, e cila ka thënë se kur s’ka më argumente, nisin ofendimet.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Kur humbin argumentet, nisin fyerjet dhe ofendimet. Unë personale me ty s’dua ta zbres nivelin e debatit. Kjo që ka vallëzu lart e poshtë, është ajo që keni lutur me ardhë se iu është dashtë vota. Atëherë iu duhesha juve. Nuk jam monedhë e kërkujt për me e pas këtë element. Unë edhe pse jam deputete si në pozitë si në opozitë jam e njëjta. Kur e humbisni arsyen e ktheni në nivel personal, më lehtë e keni me gratë në politikë.”– është shprehur ajo.

Konfliti mes koalicionit ka nisur në momentin që Kurti shkarkoi Agim Veliun nga posti i ministrit të Punëve të Brendshme duke e akuzuar se përhapi panik tek qytetarët, vendim që nuk u prit fare mirë nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Më pas konflikti u thelluar pasi më 17 mars, presidenti Thaçi propozoi një dekret për shpalljen e gjendjes së jashtëzakonshme, e cila tha se do t’i dërgohet kuvendit për miratim. Dekret që u mbështet edhe nga Mustafa, por u kundërshtua me forca nga kryeministri.

A.C/Dosja.al

Shto Koment