Rajoni

Veseli i përgjigjet emisarit të Trump: Kurti është genjeshtar, plani im për çështjen e taksës është i qartë qysh nga janari i vitit 2019

Nderhyrja e të derguarit te SHBA-ve në Kosove duket se ka nxehur gjakrat mes liderve kosovar duke i bërë të kalojnë në ofendime me deklaratat e tyre
Featured image of article: Veseli i përgjigjet emisarit të Trump: Kurti është genjeshtar, plani im për çështjen e taksës është i qartë qysh nga janari i vitit 2019
Përditësuar:

KOSOVE- Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës, Kadri Veseli, i është përgjigjur Përfaqësuesit Special të Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Ambasadorit Richard Grenell për bisedimet Kosovë-Serbi lidhur me çështjen e takses mes dy vendeve. Përmes një postimi në Twitter, Veseli shkruan se Albin Kurti është gënjeshtar.

Zotëri Ambasador, Albini është gënjeshtar. Propozimi im për taksën është shumë i qartë qysh prej janarit 2019. Albini nuk e ka mbështetur dhe ka bërë fushatë kundër tij. Unë jam i shqetësuar me nxitimin e qeverisë së re për t’u marrë me këtë çështje pa një plan konkret, i cili e vendos interesin më të mirë të Kosovës në rend të parë”, shkruan Veseli.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërhyrja e të dërguarit të SHBA-ve në Kosovë duket se ka nxehur gjakrat mes liderve kosovar duke i bërë të kalojnë në ofendime me deklaratat e tyre.

R.G/Dosja.al

Shto Koment