Aktualitet

“Çunat po izolohen”, Klodian Tomorri ‘thumba’ pas lirimit të Endrit Dokles: Na kursenit lekët se mezi paguajmë pensionet, po SPAK do merret me gjobat?

Në një status në rrjetet sociale, Tomorri shkruan me ironi dhe nota humori se ‘çunat’ po izolohen një nga një në shtëpitë e tyre dhe se neni 41 bis ka rezultuar i sukseshëm.
Featured image of article: “Çunat po izolohen”, Klodian Tomorri ‘thumba’ pas lirimit të Endrit Dokles: Na kursenit lekët se mezi paguajmë pensionet, po SPAK do merret me gjobat? Endrit Dokle dhe Klodian Tomorri
Përditësuar:

TIRANË– Gazetari Klodian Tomorri ka reaguar pas lirimit të anëtarit të bandës së Durrësit, Endrit Dokle. Në një status në rrjetet sociale, Tomorri shkruan me ironi dhe nota humori se ‘çunat’ po izolohen një nga një në shtëpitë e tyre dhe se neni 41 bis ka rezultuar i sukseshëm. Sipas Tomorrit, me këtë ritëm lirimesh mund të ishin kursyer paratë që u përdorën për të izoluar kapot e krimit, pasi qeveria jonë mesi po paguan pensionet. Në fund, gazetari shton se kanë dalë edhe fjalë që SPAK-u do merret em gjobat e makianve.

Ky neni 41 bis qe miratoi qeveria per te izoluar kapot e krimit, po rezulton aq shume efektiv saqe cunat po izolohen nje nga nje neper shtepiat e tyre. Te pakten te na kishit kursyer ato leket qe u shpenzuan per reformen ne drejtesi, vettingun dhe SPAK-un se s’kemi takat ne te mbajme rroga 5 milione lekeshe per gjyqtare dhe prokurore. Mezi po paguajme pensionet. Shoket mund t’i nxirrnit njesoj edhe pa reforme, dmth pa i marre leke popullit. Por nejse. Ka fjale se SPAK-u do merret vetem me gjobat e makinave. 😂😂😂”– shkruan Klodian Tomorri.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Endrit Dokle, i dënuari me burgim të përjetshëm për krime të kryera në emër të Bandës së Durrësit u lirua sot nga burgu me vendim të Gjykatës së Krujës. Vendimi u mor mesditën e sotme nga gjykatësja Enkelejda Hoxha, me argumentin se i dënuari ka kryer 3 të 4 e dënimit dhe kishte sjellje të mirë në burg. Ky vendim pritet të apelohet nga prokuroria e Krujës.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment