Bota

Nga mielli, uji dhe letrat higjenike, kinezët boshatisin dyqanet, blejnë ushqime nga frika e koronavirusit (FOTO+VIDEO)

Njerëzit në Kinë janë dyndur nëpër dyqane për të blerë sa më shumë ushqime si shkak i koronavirusit.

KINË– Kina ka mbi tre muaj që është përfshirë nga Koronavirusi i cili ka marrë mbi 3 mijë jetë njerëzish dhe mbi 90 mijë të infektuar. Ndërkohë gjendja në vend është ende e tensionuar, pavarësisht se në ditët e fundit është mësuar se numri i rasteve të reja me koronavirus është ulur ndjeshëm.

Kjo goditje e fortë për Kinën, ka krijuar një sërë problemesh edhe për qytetarët nëpër supermarkete ku njerëzit kanë nisur të përplasen mes tyre teksa janë dyndur për të blerë sa më shumë ushqime, nga frika e koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: Dailymail  

A.C/Dosja.al

Shto Koment