Bota

Kinezët të “armatosur” gjer në dhëmbë/ Fotot që po bëjnë xhiron e botës, qytetet ‘fantazmë’ në Kinë si shkak i koronavirusit

Kina por edhe vende të tjera të botës ku është përhapur virusi vijojnë që të mbrohen  maksimalisht nga gjithçka.

KINË– Koronavirusi i përhapur në Kinë prej më shumë se dy muajsh, i ka kthyer vendet e tyre në qytete fantazmë. Kujdesi ka qenë maksimal përgjatë këtyre muajve me maska në fytyrë dhe kostume të veçanta për të shmangur sa më shumë koronavirusin .

Ndërkohë që rang global numri i viktimave ka shkuar mbi 2800, Kina por edhe vende të tjera të botës ku është përhapur virusi, vijojnë që të mbrohen maksimalisht nga gjithçka .

Në një artikull të CNN tregohen dhjetëra foto sesi po veprojnë qytetarët kinezë në mbrojtjen dhe zhdukjen e koronavirusit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: cnn 

A.C/Dosja.al

Shto Koment