BotaKuriozitete

Qielli ndriçohet nga dritat në Kinë, autoritetet kineze transmetojnë shprehjet mbështetëse për “mposhtjen” e virusit vdekjeprurës (VD)

Në godinat shumëkatëshe janë transmetuar disa fjalë inkurajuese nga autoritetet kineze, në përpjekje për mposhtjen e virusit vdekjeprurës.

KINË– Në Kinë prej ditësh koronavirusi po merr dhjetëra jetë njerëzish, ku deri ditën e sotme janë shënuar 132 viktima dhe mbi 6000 të prekur nga virusi.

Por mes gjithë kësaj situate delikate në xhamat e godinave shumëkatëshe janë transmetuar disa shprehjet mbështetëse nga autoritetet kineze, në përpjekje për “mposhtjen” e virusit vdekjeprurës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri më sot janë të konfirmuar mbi 6000 raste  të pacientëve të infektuar nga koronavirusi, duke tejkaluar numrin e personave të prekur nën Kinë gjatë viteve 2002-2003 nga SARS.

A.C/Dosja.al

Shto Koment