Aktualitet

Digjet biznesi i babait të kryebashkiakut të Kavajës, fabrika e Gjergj Kralit merr flakë (VD)

Sipas njoftimit të Policisë, zjarri që ka përfshirë fabrikën e dyshekëve ka lënë pas vtëm dëme materiale. nuk raportohet për asnjë person të lënduar. Paraprakisht dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një shkëndijë elektrike.
Përditësuar:

KAVAJË– Fabrika e dyshekëve, që rezulton të jetë në pronësi të babit të kryebashkiakut të Kavajës, Redjan Kralit,, gjegji ka marrë flaëk. Dosja.al mëson se ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme, teksa biznesi i të atit të kreut të Bashkisë së Kavajës është përfshirë nga zjarri. 

Sipas njoftimit të Policisë, zjarri që ka përfshirë fabrikën e dyshekëve ka lënë pas vtëm dëme materiale. nuk raportohet për asnjë person të lënduar. Paraprakisht dyshohet se shkak për zjarrin është bërë një shkëndijë elektrike.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Njoftimi i policisë Tiranë: Rreth orës 19:10 në rrugën nacionale Kavajë-Rrogozhinë fabrika në administrim të shtetasit Gj. K, është përfshirë nga flakët, ku si pasojë ka veç dëme materiale. Policia dhe shërbimi i zjarrfikses kanë shkuar menjëherë në vendngjarje. Paraprakisht dyshohet se zjarri është aksidental. Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje, ku po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes dhe shkakut të rënies së zjarrit.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment