Aktualitet

Ligji “antiduhan”/ ISHSH: Janë marrë 11 masa administrative në Tiranë, ish-Bllok dhe zona të tjera

ISHSH bën me dije se janë marrë 11 masa administrative në Tiranë në ish-Bllok dhe në zona të tjera të Tiranës.
Featured image of article: Ligji “antiduhan”/ ISHSH: Janë marrë 11 masa administrative në Tiranë, ish-Bllok dhe zona të tjera

TIRANË– Inspektoriati Shtetëror Shëndetësor ka kryer disa inspektime gjatë fundjavës në kuadër të ligjit “antiduhan”. ISHSH bën me dije se janë marrë 11 masa administrative në Tiranë në ish-Bllok dhe në zona të tjera të Tiranës.

Postimi i plotë i ISHSH:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Inspektime gjatë fundjavës edhe në orët e vona.

11 masa administrative në Tiranë në ish-Bllok dhe në zona të tjera të Tiranës për shkelësit e ligjit “antiduhan”.
Përsëritësit dënohen më shumë. 2 masa 600 000 lekë për subjekte që shkelin ligjin në mënyrë të përsëritur.
9 masa nga 300 000 lekë për ata që e shkelin ligjin për herë të parë.
#mbroshëndetin.
#inspektoratishtetërorshëndetësor

(a.m./dosja.al)

Shto Koment