Rajoni

“Çohu nga tavolina”, Mustafa rrëfen prapaskenat e takimit me Kurtin, hedh poshtë deklaratën e Bislimit: Gabim

I ftuar në “Pressing”, Mustafa tha se këto gjërqa nuk diksutohen asnjëherë nëpër studio televizive dhe se Bislimi ka bërqë shumë gabim që ka reaguar.
Featured image of article: “Çohu nga tavolina”, Mustafa rrëfen prapaskenat e takimit me Kurtin, hedh poshtë deklaratën e Bislimit: Gabim Isa Mustafa
Përditësuar:

KOSOVË– Kryetari i LDK’së, Isa Mustafa ka mohuar faktin se sipas nënkryetarit të Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, ka qenë vartësi i tij Agim Veliu, ai që e ka urdhëruar të ngrihej nga tavolin ku po zhvillonte takimin me kreun e Vetëvendosjes, Albin Kurtin.

I ftuar në “Pressing”, Mustafa tha se këto gjëra nuk diskutohen asnjëherë nëpër studio televizive dhe se Bislimi ka bërqë shumë gabim që ka reaguar. “Janë gabime. Janë veprime të gabueshme. 7 herë kam qenë në bisedime në Vjenë kur po mbaheshin. Kurrë nuk kemi dalë në studio televizive me tregu kush u ulë në të majtë e kush në të djathtë, kush u mbështet e kush jo, kush shkoi për nevoja të veta e kush u kthy. S’mund ta marrim se nëse dikush çohet për nevoja të vetë, të themi se u bë nervoz e u çu. Z. Veliu mirë e ka thënë. Ai s’ka thënë hajde çohemi sepse unë jam shef i delegacionit. Edhe z. Kurti është shef i delegacionit të tij,”- ka thënë kreu i LDK’së.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një natë më parë, nënkryetari i Vetëvendosjes, Besnik Bislimi, në emisionin Pressing të T7 shpalosi detaje nga takimet me delegacionin e LDK’së. Sipas Bislimit të VV’së, nënkryetari i LDK’së, Agim Veliu, në një nga takimet i ka kërkuar Mustafës të çohen nga tavolina e bisedimeve duke thënë se “s’ka asgjë”.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment