Horoskopi

Çiftet të kenë kujdes! Gënjeshtra, tradhti dhe mashtrim, shenjat paralajmëruese sipas Meri Shehut

Ky asteroid mbart shumë cilësi të Hënës së Zezë por në këtë rast tregon më shumë shfaqje negative të natyres femërore që në periudha të caktuara është keqtrajtuar nga meshkujt apo shoqëria maskiliste.
Featured image of article: Çiftet të kenë kujdes! Gënjeshtra, tradhti dhe mashtrim, shenjat paralajmëruese sipas Meri Shehut Astrologia, Meri Shehu.

Sipas astrologes Meri Shehu, dita e sotme do të jetë një ditë e mbushur me mashtrim, tradhti dhe gënjeshtra. Do të shfaqet natyra negative femërore, e cila ka vuajtur nga keqtrajtimet e meshkujve, apo nga një shoqëri maskiliste.

Dita e fundit e muajit të parë të vitit dhe Asteroidi LILITH 1181 takohet me Marsin në Shigjetar. Marsi në Shigjetar bën luftë për ide të reja njohuri dhe mbizotërim.
Asteroidi Lilith nuk është drejtëpërdrejtë Hëna e Zezë. Lilith mbart shumë cilësi të Hënës së Zezë por në këtë rast tregon më shumë shfaqjen negative të natyrës femërore që në periudha të caktuara është keqtrajtuar nga meshkujt apo shoqëria maskiliste. Këtu gjejmë cilësi të mungesës së nderit turpit besimit antagonizmit me rregjimin social dhe kushdo që vendos rregullat. Marsi është akoma në pozicion të vështirë me Neptunin në Peshk dhe shkakton utopi, mashtri,m tradhti dhe ndoshta do ndjemë sikur jemi të huaj në ambjentin ku jetojmë’- ka shkruar në postimin e saj Meri Shehu.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Dashi: Mund të përjetoni një pasqyrim të vështirë të ditëve të vështira dhe ndoshta shpirtërisht keni menduar se po jetoni një çast të këndshëm romantik. Por mund të jetë një gënjeshtër ky përjetim Demi: Pengesat që mund të dalin përpara nuk mund të kthejnë mbrapsht të gjitha planet tuaja sidomos ato që kanë të bëjnë me ekonomine apo një takim shumë personal Binjaket: Pavarësisht se rruga juaj është e hapur ju rrezikoni të jetoni në mënyre utopike një lufte që e vazhdoni në mendjen tuaj apo një antagonizem te shuar. Më kujtoni mullinjte me erë të Don Ki Shotit Gaforrja: Sot duhet të përpiqeni të shikoni edhe anën tjetër të medaljes jo vetem atë që ju duket e bukur dhe fatsjellese. Do kuptoni që në punën tuaj ka disa rrugë me gropa të mëdha
Luani: Është e drejta juaj qe sot të luftoni për ndjenjat tuaja dhe për dashurinë tuaj. Nëse mendoni se e keni humbur rrugës ka ardhur momenti ta rifitoni Virgjeresha: Nëse ndjenjat e bukura dhe siguria ju mban këtu realiteti duhet t’ju kishte çuar shumë më largë në kërkim të gjërave që do ju sillnin ide të reja dhe zhvillim real Peshorja: Një makinë e bukur sot nuk do ju bejë të lumtur nese aty nuk do keni dikë që të ndani bashkë aventuren dhe dëshirat për të jetuar Akrepi: Ju duhet të gjeni ide të reja sot detyrimisht për të përparuar në planin ekonomik apo për të marrë atë që ju përket nga jeta. Kjo rrugë duhet të kaloj nëpërmjet realitetit antagonizmit Shigjetari: Shpata eskalibër mund të bëhet e juaja nëse keni vendosur ju që të bëhet e juaja. Nëse jeni femer kjo nuk ju pengon të veproni por jo të ëndërroni më shumë se duhetBricjapi: Një kundershtar i fortë po bëhet shumë rezistent kundra jush duke ju penguar shpirtërisht në çdo hap. Pikërkisht këtu duhet të gjeni forcën dhe një ide për ta eleminuar Ujori: Ka ardhur koha të hani ushqimin e duhur ate që ju pëlqen më shume sipas natyres suaj antagoniste dhe prototipe. Keni shansin e një inteligjence të lindur.

Shto Koment