Sport

Guardiola dështon si shofer, katër makina të shkatërruara dhe 460,000 paund të hedhura në “kosh”

Një total prej 460 mijë paund të cilat Guardiola i ka çuar dëm duke u përplasur në rrugët e Anglisë.
Featured image of article: Guardiola dështon si shofer, katër makina të shkatërruara dhe 460,000 paund të hedhura në “kosh” Pep Guardiola dhe makinat e tij

SPANJË– Pep Guardiola mund të jetë trajneri më i mirë në botë, por në timon spanjolli ka nevojë të mësojë. Trajneri i qytetarëve, deri më tani ka ndërruar katër makina që nga momenti kur ka mbërritur në Angli.

48 vjecari fillimisht ka hedhur në “kosh” një Mercedes GLE me një çmim prej 80,000 paund, një Range Rover prej 150,000, një Bentley GTX me një shifër prej 200,000 paund dhe në fund një Mini Cooper, çmim që shkonte në 30,000 paund.

Makina e Guardiolës

Një total prej 460 mijë paund të cilat Guardiola i ka çuar dëm duke u përplasur në rrugët e Anglisë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Makina e Guardiolës

Në nëntor të vitit 2018, The Sun,tregon sesi Pep kishte një parking të veçantë në qendrën stërvitore.

 E.Ç/Dosja.al 

Shto Koment