Aktualitet

Përdhunoi dhe vrau studenten bashkë me shqiptarin, greku inatoset me gazetarët dhe u nxjerr gishtin e mesit para gjykatës

Ditën e sotme u zhvillua seanca e radhës gjyqëosre ndaj grekur dhe shqiptarit, të cilët akuzohen për përdhunim dhe vrasje të studentes 21-vjeçare, ngjarje e ndodhur më 27 nëntor të vitit 2018. Gjyqi u shty më 28 janar, ndërkohë që sipas mediave greke, të pandehurit kanë shfaqur pendesë.
Featured image of article: Përdhunoi dhe vrau studenten bashkë me shqiptarin, greku inatoset me gazetarët dhe u nxjerr gishtin e mesit para gjykatës Manolis Koukouras
Përditësuar:

GREQI– Manolis Koukouras, greku që akuzohet për vrasje dhe përdhunimin e studentes 21 vjeçare, në bashkëpunim me shqiptarin Aleksandër Luca ka treguar arrogancë ndaj gazetarëvee. Sipas mediave greke, në momentin që ka qenë duke u future në Gjykatë, Koukouras  ka parë gjithë inat gazetarët dhe u ka nxjerrë gishtin e mesit.

Ditën e sotme u zhvillua seanca e radhës gjyqësore ndaj grekur dhe shqiptarit, të cilët akuzohen për përdhunim dhe vrasje të studentes 21-vjeçare, ngjarje e ndodhur më 27 nëntor të vitit 2018. Gjyqi u shty më 28 janar, ndërkohë që sipas mediave greke, të pandehurit kanë shfaqur pendesë.

Manolis Koukouras dhe Aleksandër Luca duke u futur në sallën e gjyqit

Por si ndodhi krimi që i mori jetën Elenit? 

Eleni ishte e dashura e Aleksandër Lucës, por ky i fundit, sipas mediave greke i kërkoi që të kryente marrëdhënie edhe me shokun e tij. Kur hasën në rezistencën e studentes, të dy djemtë e përdhunuan. Pasi kryen aktin, vajza i kërcënoi se do t’i denonconte në Polici dhe për ta ndaluar ata e qëlluan me shufër hekuri në kokë duke i shkaktuar hemoragji cerebrale. Më pas ata e lidhën dhe e hodhën në det nga një shkëmb 10 metra i lartë. Nga goditjet, studentes greke i ishte këputur edhe veshi i majtë. Policia greke sqaroi se sipas ekspertizës vajza kishte qenë e gjallë kur u hodh në det.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Por jeta e shthurur e shqiptarit nuk nis vetëm me akuzat për 21-vjeçaren. Ai është akuzuar se ka përdhunuar tre vajza të tjera, njëra prej të cilave me aftësi të kufizuara. Pas akuzave të njëpasnjëshme, lajmi vajti edhe në burgun ku mbahej i mbyllur shqiptari, i cili u dhunua nga të burgosurit e tjerë deri sa humbi ndjenjat.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment