Rajoni

Pamjet dramatike/ Policia greke dhunon barbarisht refugjatët sirianë dhe i lë në mes të acarit pa rroba (FOTOT)

Refugjatët deklarojnë se janë dhunuar mizorisht nga policia greke, pasi janë rrahur dhe janë detyruar të qëndrojnë pa veshmbathje, në temperatura të ulëta.

GREQI– Situata në kufirin greko-turk ku gjenden refugjatët sirianë është teje e tensionuar, pasi forcat policore greke kanë vijuar me zjarr, tym dhe gazlotsjellës kundër tyre për t’i larguar nga kufiri.

Përveç kësaj, mes fluksit të regfugjatëve policia greke i ka dhunuar barbarisht ato, i kanë rrahur ato si dhe më pas janë detyruar të qëndrojnë pa rroba ndërkohë që temperaturat ishin shumë të ulëta.

Ndër të tjera refugjatë kanë shprehur zemërimin e tyre ndaj presidentit turk Erdogan, duke u shprehur se u ka bërë premtime të kota për jetën e re në Europë, pasi i largoi nga Turqia.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi:  Dailymail

A .C/Dosja.al

Shto Koment