Rajoni

Goditet sërish Greqia/ Tërmet me magnitudë 4.3 në Athinë, epiqendra në Korinth

Lëkundjet u ndjenë në rajonet e Greqisë qendrore, Atikës dhe Peloponezit verior.
Featured image of article: Goditet sërish Greqia/ Tërmet me magnitudë 4.3 në Athinë, epiqendra në Korinth Harta me të dhënat për tërmetin në Greqi

GREQI- Një tërmet me magnitudë 4.3 i shkallës Rihter u rregjistrua në orën 9:20 të mëngjesit, në Greqi, në zonën e Gjirit të Korintit.

Nga vlerësimet e qendrës sizmike Euro-Mesdhetare, tronditja me magnitudë 4.3 në shkallën Rihter u ndje qartë në zonën e Athinës, kryeqytetit të Greqisë, rreth 68 km larg nga epiqendra.

Harta sizmiologjike

Lëkundjet u ndjenë në rajonet e Greqisë qendrore, Atikës dhe Peloponezit verior. Nuk është raportuar për dëme në njerëz apo materiale.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: In Meteo

(a.m/dosja.al)

Shto Koment