Bota

U hoqën si gra me adresa të rreme, tre burrat hakerojnë telefonat inteligjentë të ushtarëve izraelitë

Zëdhënësi  i ushtrisë Izraelite ka deklaruar se hakerat janë maskuar si gra të reja që flsinin një gjuhë të përsosur hebraike, ku prezantohen si emigrante, për të krijuar më shumë besim tek ushtarët.
Featured image of article: U hoqën si gra me adresa të rreme, tre burrat hakerojnë telefonat inteligjentë të ushtarëve izraelitë Foto e një vajze në profilet e tyre

IZRAEL– Gratë e rreme të Hamasit kanë hakeruar telefonat inteligjentë të qindra ushtarëve izraelitë dhe kanë vjedhur informacione.

Mediat e huaja së fundmi  kanë publikuar një artikull ku tregojnë se gratë e rreme të Hamas kanë hakeruar telefonat  inteligjentë të ushtarëve i zraelitë për të vjedhur informacione.

Sipas “Dailymail” kanë qenë tre “gra” që janë përdorur për këtë qëllim, gra të rreme të cilat kërkojnë vëmendje.

Sipas një njoftimi nga zëdhënësi  i ushtrisë Izraelite, është deklaruar se hakerat  janë maskuar si gra të reja që flsinin një gjuhë të përsosur hebraike, ku prezantohen si emigrante, për të krijuar  më shumë besim.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Profilet e rreme

Ndërkohë pasi flsnin për disa ditë e krijonin afrimitet, burrat e maskuar si gra dërgonin linqe dhe shkëmbenin foto e video, për shkak se këto linqe dhe mesazhe në të vërtetë ishin viruse që hynin në  telefonat inteligjentë të ushtarëve, për të vjedhur informacionin dhe në këtë mënyrë ata hakeronin telefonat.

Profilet e rreme në Facebook

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

Shto Koment