Bota

Në protestat masive në SHBA nuk paska vetëm dhunë, e çuditshme çfarë ndodhi pas shpinës së gazetares shqiptare që po raportonte LIVE

VIDEO
Në një video të transmetuar nga Zëri i Amerikës, ku gazetarja shqiptare poraportonte Live nga protestat për vrasjen e Goeroge Floyd, një vajzë është parë duke kërcyer tëerk, ndryshe nga gjithë njerëzit e tjerë që po protestonin dhunshëm.
Featured image of article: Në protestat masive në SHBA nuk paska vetëm dhunë, e çuditshme çfarë ndodhi pas shpinës së gazetares shqiptare që po raportonte LIVE Gazetarja shqiptare e Zerit te Amerikes, Keida Kostreci

SHBA– Prej afro një jave në SHBA po  mbahen protesta  masive pas vrasjes së 46-vjeçarit me ngjyrë Goeroge Floyd. Qytetarët kanë shkatërruar dhjetëra dyqane dhe qendra tregtare duke protestuar për krimin e policit amerikan dhe gjestin diskriminues të tij ndaj Floyd.

Madje  në qytetin ku ndodhi ngjarja e rëndë është djegur edhe stacioni policor madje sulme janë bërë edhe para Shtëpisë së Bardhë në Ëashington.

E teksa po mbaheshin protesta gazetarja e Zërit të Amerikës po raportonte live mbrëmë nga protestat atje, por ajo që ka tërhequr vëmendjen ishte gjithçka po  ndodhte pas shpinës së saj.

 

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Një prej protestueseve nuk bëri asnjë gjst dhune, nuk qëlloipolicët apo shkatërroi dyqane, ajo shihet teksa bën “tëerk” para policëve, një formë provokimi për to ndryshe ngas dhuna.

Padyshim që një pamje e tillë nuk u ka shpëtuar syrit të komentuesve mes gjithë asaj proteste të dhunshme.

A.C/Dosja.al

Shto Koment