Sport

Europa League/ Inter shumë i fortë për Ludogorets, Man.United dhe Sevilla bllokohen në barazim, ja rezultatet e ndeshjeve të tjera

Në fushë kanë zbritur skuadra me emër , si Manchester United, Ajax,Inter, Sevilla, etj, të cilat janë dhe favoritet kryesore për ta fituar këtë trofe.
Featured image of article: Europa League/ Inter shumë i fortë për Ludogorets, Man.United dhe Sevilla bllokohen në barazim, ja rezultatet e ndeshjeve të tjera

EUROPË- Kanë startuar në orën 18:55, tetë sfidat e para, të vlefshme për fazën e 1/16-ve të Ligës së Europës. Në fushë kanë zbritur skuadra me emër , si Manchester United, Ajax,Inter, Sevilla, etj, të cilat janë dhe favoritet kryesore për ta fituar këtë trofe.

Inter arriti të fitojë 0-2 ndaj një kundërshtari modest si Ludogorets ku dy golat u shënuan vetëm në pjesën e dytë, Eriksen në minutën e 71’ dhe Lukaku vetëm pak para përfundimit të ndeshjes shënoi nga pika e bardhë e penalltisë. Manchester United u bllokua në një barazim ndaj Clube Brugge me shifrat 1-1 ndërkohë që po me të njëjtin rezultat Sevilla shkoi në Rumani ndaj Cluj. Rezultatet e tjera janë këto:

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Rezultatet

(E.Ç/ Dosja.al)

Shto Koment