Showbiz

Ermal Mamaqi më i trishtuar se kurrë, përlot me dedikimin për prindërit: Filluan të qanin të dy, gjithë kjo lemeri…

Ermal Mamaqi ka festuar ditëlindjen më të trishtë në jetën e tij!
Featured image of article: Ermal Mamaqi më i trishtuar se kurrë, përlot me dedikimin për prindërit: Filluan të qanin të dy, gjithë kjo lemeri… Aktori, Ermal Mamaqi dhe prindërit e tij.

TIRANË– Aktori i humorit, Ermal Mamaqi ditën e djeshme kishte ditën e lindjes, dhe për të mos lënë dhe prindërit në harresë, i ka dërguar një tortë tek dera, por pa i takuar, për shkak të rrezikut të koronavirusit.

Mamaqi e ka cilësuar këtë ditë, si më të trishtën në jetën e tij, ku i duhej të fliste në distancë me prindërit, pa mundur t’i dhuronte një përqafim. Ndërsa të dy palët janë përlotur, Ermal Mamaqi ka shkruar se nuk e mendonte kurrë se do jetonte në këto kohë, kur duhet të rrish larg personave të zemrës.

 

View this post on Instagram

 

Miq faleminderit per urimet. Padyshim ditlindja me e trishtuar. Desha të ndaj diçka me ju… Sot paradite vajta te shpija prindërve dhe i lash një tortë te dera. Zbrita 10 shkallë. Prita sa e hapën derën. I fola nga poshtë… filluan të dy të qanin. Une prita te shkoj ne makine qe te nxjerr lotet. Nuk di si tju them, dhe tani që po shkruaj më mbushen sytë. Si film dramatik. 2min qëndruam, ata në derë e unë poshtë shkallëve. Cudi e madhe, kemi qendruar larg njeri tjetrit shume here me gjate se kaq, dhe ska qene shume problem(te pakten nga une), por sot ishte ndryshe. Sigurisht, gjithe kjo lemeri qe po ndodh. Donim te perqafoheshim dhe nuk mundeshim. Se ku i dihet… Mund te jete ne trupat tane dhe po ja ngjisim tjetri… Nuk e kisha menduar që do jetonim kto kohë. Por është mirë. Po ndjejmë përsëri mall për njëri tjetrin. Po prekim ca dhoma të zemrës që ishin me pluhur. Dhe si gjithmonë në kto raste po bëhemi pishman për idiotësitë që mërziteshim në kohë paqeje. E di qe dhe juve ju mungojne familjaret me shume se kurre kto dite. E di që mund ti keni lënë në shpitë e tyre. Ka disa që jetojnë vetëm atje ku janë… Qendroni te forte. Prapë jam i lumtur. Po pres… Është duke ardhur diçka shumë e mirë… Mos harroni. Dhuratat vijnë përmes problemeve. Ju përqafoj.

A post shared by Ermal Mamaqi (@ermalmamaqiofficial) on

Mesazhi i plotë         

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Miq faleminderit per urimet. Padyshim ditlindja me e trishtuar. Desha të ndaj diçka me ju…

Sot paradite vajta te shpija prindërve dhe i lash një tortë te dera. Zbrita 10 shkallë. Prita sa e hapën derën. I fola nga poshtë… filluan të dy të qanin. Une prita te shkoj ne makine qe te nxjerr lotet. Nuk di si tju them, dhe tani që po shkruaj më mbushen sytë. Si film dramatik. 2min qëndruam, ata në derë e unë poshtë shkallëve. Cudi e madhe, kemi qendruar larg njeri tjetrit shume here me gjate se kaq, dhe ska qene shume problem(te pakten nga une), por sot ishte ndryshe. Sigurisht, gjithe kjo lemeri qe po ndodh. Donim te perqafoheshim dhe nuk mundeshim. Se ku i dihet… Mund te jete ne trupat tane dhe po ja ngjisim tjetri… Nuk e kisha menduar që do jetonim kto kohë. Por është mirë.

Po ndjejmë përsëri mall për njëri tjetrin. Po prekim ca dhoma të zemrës që ishin me pluhur. Dhe si gjithmonë në kto raste po bëhemi pishman për idiotësitë që mërziteshim në kohë paqeje.

E di qe dhe juve ju mungojne familjaret me shume se kurre kto dite. E di që mund ti keni lënë në shpitë e tyre. Ka disa që jetojnë vetëm atje ku janë… Qendroni te forte.

Prapë jam i lumtur. Po pres… Është duke ardhur diçka shumë e mirë… Mos harroni. Dhuratat vijnë përmes problemeve. Ju përqafoj,”- shkruan Ermal Mamaqi, ndërsa ka postuar një foto të prindërve të tij, në momentet e takimit në distancë.

R.L/Dosja.al

Shto Koment