Aktualitet

Dy burra i vranë bashkëshortin, 28-vjeçarja zbulon emrin e autorit të krimit, ja shqiptari që i mori jetën kamarierit turk në Gjermani

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Leipzig të Gjermanisë, ku 28-vjeçarja Sonya K, në gusht të vitit 2019 humbi bashkëshortin pasi u sulmua me armë.
Featured image of article: Dy burra i vranë bashkëshortin, 28-vjeçarja zbulon emrin e autorit të krimit, ja shqiptari që i mori jetën kamarierit turk në Gjermani 28-vjeçarja Sonya.K

GJERMANI– Ndërkohë pas kaq muajsh, kur edhe policia i ktheu nga komisariati sendet personale të bashkëshortit të saj, 28-vjeçarja zbuloi se mes kartave të ID dhe sendeve të tjera zbuloi diçka mjaft të rëndësishme. Ngjitur në qesen plastike të tejdukshme ishte ngjitur një letër e bardhë ku shkruhej edhe emri,  Andreas T.

Ky emër, Andreas T, është pikërisht emri i vrasësit së bashkëshortit të saj. Sigurisht që ajo nuk e kishte kuptuar që në fillim, por e mësoi më vonë

Nëse kthehemi 5 muaj më parë, në 8 gusht të 2019 në orën 3 të mëngjesit, dy persona u përfshinë në një sherr me kamarierin Emrah K. bashkëshorti i ndjerë i 28-vjeçares. Mes përleshjeve kamarieri turk u qëllua 6 herë me pistoletë. Nga  goditja në gjoks që pësoi  babai i dy fëmikëve, Emrah K. vdiq në vend.

Një ditë më vonë, SEK sulmon shtëpinë e njërit prej vrasësve të dyshuar. Por Andreas T., një shqiptar, ishte larguar shumë shpejt nga vendngjarja.

Qesja ku gjendet emri i shqiptarit

Kur policia i sjellë sendet e gruas së ve të re burrit të saj, Sonya K. është shumë shtatzënë me fëmijën e saj të tretë: Nuk dija çfarë të bëja më pas. Në fillim u gëzova që mora çantën me letrat. Kështu që unë të paktën mund ta kisha burrin tim të varrosur në Turqi.

Por më pas ajo fillon të hulumtojë se kush e vrau burrin e saj,  dhe se kush është ky Andreas T., emri i të cilit ishte në qesen e tejdukshme.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“Unë nuk kisha dëgjuar kurrë më parë atë emër nga policia.”-shprehet ajo.

28-vjeçarja është e bindur se shqiptari Andreas T është vrasësi i bashkëshortit të saj, por ajo ka edhe një pyetje për policinë:  Nëse e dini emrin e djalit, pse nuk e kapni më në fund?

Në një pyetje që BILD ka bërë, policia s’ka preferuar ta komentonte çështjen, duke thënë se akoma nuk ka asnjë gjurmë nga autori i krimit.

Burimi: BILD

A.C/Dosja.al

Shto Koment