Rajoni

FOTOT/ Fëmijët mes të ftohtit në “luftë” për të mbijetuar, situata e rënduar e refugjatëve sirianë në kufirin greko-turk

Nga fotot e publikuara nga CNN.gr është parë situata e vështirë që po kalojnë të gjithë refugjatët në mes të ftohtit dhe me frikën se janë ende në qiell të hapur dhe të pasigurt për jetën e tyre dhe të fëmijëve.

GREQI– Tensionet janë rritur ndjeshëm mes Greqisë dhe Turqisë sa i përket fatit të refugjatëve sirianë, numri i të cilëve është gjithmonë në rritje në kufirin greko-turk .

Ndërkohë turqit kanë akuzuar grekët se janë fajtorë për vdekjen e një refugjati sirian, por nga ana tjetër grekët akuzojnë Turqinë se kanë kërcënuar me vetëdije sigurinë kombëtare të Athinës dhe në këtë mënyrë bëjnë me dije se çdo person që kalon kufirin do dënohet me burg.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Burimi: CNN.gr 

A.C/Dosja.al 

Shto Koment