Sociale

9-vjeçari nga Kukësi vuan nga sëmundja e rëndë, familja kërkon ndihmën e gjithë shqiptarëve për të nisur kurimin në Gjermani

Familja e tij kërkon ndihmë urgjente për kurim në Gjermani, pasi sëmundja e Elios po avancon.
Featured image of article: 9-vjeçari nga Kukësi vuan nga sëmundja e rëndë, familja kërkon ndihmën e gjithë shqiptarëve për të nisur kurimin në Gjermani Elio Rexhmati

KUKËS- Elio Rexhmati, 9-vjeçari nga Kukësi është identifikuar me një sëmundje të rëndë të quajtur, LIMFOM MALINJE B-NHL.

Elio Rexhmati

Familja e tij kërkon ndihmë urgjente për kurim në Gjermani, pasi sëmundja e Elios po avancon. Ndërsa shuma që nevojitet për kurim është 224 mijë euro.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Apeli për ndihmë

Kjo shumë nevojitet për të bërë tre kimioterapi dhe një transplant në palcën kurrizore. Një kontribut sado i vogël nga ne,  do të ishte një ndihmë e madhe për Elion, i cili mezi pret që t’ia dalë mbanë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment