Bota

Dasmë luksi në Meksikë! Vajza e El Chapo-s në rrënjët e babait! Martohet me nipin e bosit të një karteli droge

Vajza e El Chapo është martuar në katedralen madhështore meksikane me bosin e një karteli droge.
Featured image of article: Dasmë luksi në Meksikë! Vajza e El Chapo-s në rrënjët e babait! Martohet me nipin e bosit të një karteli droge Vajza e El Chapo me bashkëshortin e saj.

MEKSIKË– Në një dasmë me dyer të mbyllura në katedralen madhështore “Culiacan, vajza e El Chapo, Alejandrina Gisselle Guzman, i ka dhënë fund beqarisë, duke u martuar me një bos nga një kartel droge i njohur në Meksikë.

Alejandrina Gisselle Guzmán, vajza e mbretit të kokainës, të dënuar Joaquín “El Chapo” Guzmán, e lidhi nyjën me farefisin e një anëtari tjetër të botës së krimit në Meksikë.

Ata u martuan në një ceremoni me dyer të mbyllura në katedralen e Culiacán, qyteti në qendër të perandorisë kriminale të kartelit Sinaloa.

Bosi i drogës në Meksikë, El Chapo, dënuar me burgim të përjetshëm.

Dasma u zhvillua më 25 janar, sipas gazetës meksikane Reforma, e cila skandalizoi Meksikën me titullin: “Katedralja u mbyll për martesën e vajzës së El Chapo”.

Fotografitë dhe videot e postuara në mediat sociale treguan që nusja po mbërrinte në katedralen Culiacán, e cila ishte e rrethuar me një shirit të verdhë policie, dhe një pritje madhështore që përfshinte muzikantë të njohur meksikanë. Çifti kishin organizuar një dasmë luksoze.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Vajza e El Chapo me bashkëshortin e saj.

Për vëzhguesit me përvojë meksikane, dasma ofroi edhe një herë një kujtesë të pakëndshme të ndikimit të krimit të organizuar në vend, aftësinë e saj dhe ndikimin në shoqërinë në përgjithësi dhe marrëdhëniet e saj me kishën katolike, e cila është akuzuar prej kohësh për pastrim të kartelit të drogës nëpërmjet fondeve, përmes pllakës së grumbullimit.

Vajza e El Chapo me bashkëshortin e saj.

Ajo gjithashtu,i kujtoi edhe njëherë meksikanëve se trashëgimia e mbetur e El Chapo në shtetin Sinaloa është ende e fuqishme, dhe me El Chapo të mbyllur në burgun e Kolorados. Familja Guzmán ka mbajtur një profil të lartë dhe është përpjekur të mbajë lart imazhin e saj.

Burri i Gisselle Guzmán, Edgar Cazares, u identifikua nga Reforma si nipi i Blanca Margarita Cazares , e cili u sanksionua nga Thesari i SHBA në 2007 për “aparatin e saj të sofistikuar të pastrimit të parave”. Ai gjithashtu në reputacionin e tij ka lidhje me Ismael “El Mayo” Zambada García dhe Victor Emilio Cazares-Gastellum të kartelit të drogës në Sinaloa.

Burimi: The Guardian

R.L/Dosja.al

Shto Koment