Rajoni

Telefonata në mesnatë, ish-e dashura kërcënon me thikë ish-partnerin: Njëri nga ne do të vdesë…

Konflikti pas ndarjes mes dy ish-partnerëve, ka çuar në tentativë për vrasje të të riut në Kosovë mbrëmjen e së mërkurës.
Featured image of article: Telefonata në mesnatë, ish-e dashura kërcënon me thikë ish-partnerin: Njëri nga ne do të vdesë… E reja nga kosova A.SH

KOSOVË– Në Kosovë, mbrëmjen e djeshme rreth mesnatës në stacionin policor të Lipjanit në mesnatë, një i ri i cili ka raportuar se ish- e dashura e tij e kërcënon me thikë.

Sipas tij shkak për kërcënimin është bërë ndarja e tyre, sepse donte një femër tjetër.

Për shkak të konflikteve në çift, e reja, e identifikuar si A.SH, më herët kishte tentuar të vriste edhe veten, ndërsa tani ajo ka kërcënuar me thikë ish-partnerin e saj.

Gruaja e identifikuar si A.SH, që  kërcënoi ish-të dashurin e saj ka edhe një vajzë 6-vjeçare të cilën e ka nën kujdestari.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

 

Në deklaratën e tij para policisë, ish-i dashuri i A.SH ka treguar se kjo e fundit është futur në ambientet e shtëpisë me forcë dhe e ka kërcënuar se njëri prej tyre do të vdiste nëse nuk rikthehen sërish bashkë.

A.C;E.K/Dosja.al

Shto Koment