Showbiz

“Do t’ju bëj të vallëzoni”, Dua Lipa zbulon datën, albumi i saj i dytë publikohet më 30 prill

Albumi i saj mban titullin "Future Nostalgia" dhe do të publikohet më 30 prill të këtij viti
Featured image of article: “Do t’ju bëj të vallëzoni”, Dua Lipa zbulon datën, albumi i saj i dytë publikohet më 30 prill
Përditësuar:

ANGLI– Këngëtarja me famë botërore me origjinë nga shqipëria, Dua Lipa, do të publikojë albumin e saj më të ri.

Albumi mban titullin “Future Nostalgia” dhe do të publikohet më 30 prill të këtij viti .Këtë e ka bërë me dije vetë artistja në një postim në llogarinë e saj të Instagramit me anë të një fotoje.  Në një tjetër foto, Dua ka publikuar edhe vendet e datat ku do të mbajë koncerte. Sipas yllit ndërkombëtar me origjinë shqiptare, këngët e këtij albumi do t’i bëjnë të gjithë të vallëzojnë.

“Me këtë album do t’ju bëj të gjithëve që të vallëzoni e kërceni, pasi me albumin e parë keni vuajtur mjaftueshwm,”- shkruan këngëtarja krahas fotos.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Deri tani këngëtarja ka publikuar dy këngë nga ky album, “Don’t start now” dhe “Future Nostalgia”, ndërsa nesër do të publikojë me videoklip edhe këngën e tretë, “Physical”.

(A.K.Dosja.al)

Shto Koment