Aktualitet

Radhë të gjata në Doganën e Qafë-Thanës, shkak një defekt në sistem pas ndërprerjes së energjisë

Mësohet se radhë të gjata janë shënuar në të dyja doganat dhe në palën shqiptare dhe atë maqedonase.
Featured image of article: Radhë të gjata në Doganën e Qafë-Thanës, shkak një defekt në sistem pas ndërprerjes së energjisë Foto ilustruese

QAFË THANË- Në pikën kufitare të Qafë-thanës janë krijuar radhë të gjata, pas një defekti në sistemin kompjuterik për shkak të ndërprerjeve së energjisë elektrike ditën e sotme.

Mësohet se radhë të gjata janë shënuar në të dyja doganat dhe në palën shqiptare dhe atë maqedonase. Ndërkohë, udhëtarët janë detyruar të presin në radhë për të kaluar kufirin, ndonëse temperaturat shënonin një ulje të ndjeshme ditën e sotme, si pasojë e reshjeve të dëborës.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë, në vend rikthehet i ftohti polar. Në qarqet si Korçë, Kukës, Dibër, Elbasan dhe Tiranë kanë nisur reshjet e dëborës që prej orëve të para të ditës së sotme. Në Tiranë është zbardhur nga dëbora mali i Dajtit. Që nga dita e sotme, temperaturat minimale në vendet malore do të shkojnë deri në -10 gradë, ndërsa ato maksimale do të arrijnë deri në 11 gradë.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment