Aktualitet

Ndalohen ‘Djemtë e Labërisë’/ Kundërshtuan vendosjen e bustit të Vasil Shahinit në Dervician, Florian Canaj: Protesta jonë aspak provokative

Bëhet me dije se protesta do të kishte në fokus kundërshtimin e vendosjes së bustit të Vasil Shahinit.
Featured image of article: Ndalohen ‘Djemtë e Labërisë’/ Kundërshtuan vendosjen e bustit të Vasil Shahinit në Dervician, Florian Canaj: Protesta jonë aspak provokative Djemtë e Forumit Patriotik “Djemtë e Labërisë

GJIROKASTËR- Djemtë e Forumit Patriotik “Djemtë e Labërisë” janë ndaluar ditën e sotme për 3 orë në ambientet e Komisariatit të Policisë së Gjirokastrës

Mësohet se ata janë ndaluar, pasi do të zhvillonin një protestë në fshatin Dervician. Bëhet me dije se protesta do të kishte në fokus kundërshtimin e vendosjes së bustit të Vasil Shahinit.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Të rinjtë u ndaluan në vendin e quajtur ‘Arrat e Lazaratit’. Ata u shoqëruan në polici për të dhënë sqarime në lidhje me tubimin që do të organizohej.

Njëri prej organizatorëve, Florian Canaj është shprehur se protesta nuk do të ishte provokative, por thjesht do i kërkonin autoriteteve tërheqje vemendjeje dhe marrje masash.

(a.m/dosja.al)

Shto Koment