Showbiz

U vetëvra nga stresi, nëna e prezantueses vendos të publikojë LETRËN PREKËSE, që shkruajti para se t’i jepte fund jetës: NUK jam një abuzuese

Familja e Caroline Flack lëshon një postim të pabotuar më parë, që ajo shkroi për arrestimin e saj para se të vriste veten.
Featured image of article: U vetëvra nga stresi, nëna e prezantueses vendos të publikojë LETRËN PREKËSE, që shkruajti para se t’i jepte fund jetës: NUK jam një abuzuese Prezantuesja, Caroline Flack dhe nëna e saj.

Familja e Caroline Flack ka publikuar një postim të pabotuar në Instagram që ylli shkroi në ditët para vdekjes së saj, në të cilën ajo tha se arrestimi i saj për sulm e kishte tronditur dhe e gjithë bota e saj ishte ‘shembur’.

Prezantuesja këmbënguli në mesazhin e zemrës se ajo nuk ishte një dhunuese në familje dhe se sulmi i saj i supozuar ndaj të dashurit Lewis Burton ishte një aksident.

Në mesazhin, të ndarë nga nëna e saj Chris përmes gazetës lokale të familjes në Norwich sot, ish- prezantuesja e “Love Island” shpjegoi sesi ‘e gjithë bota dhe e ardhmja e saj u shemb” në 24 orët pas arrestimit të saj.

Flack zbuloi se ajo kishte qenë ‘një lloj ndarje emocionale për një kohë shumë të gjatë’.

40-vjeçarja kishte planifikuar ta postonte mesazhin në mediat sociale dhe ia kishte treguar nënës së saj në fund të janarit, por këshilltarët e paralajmëruan atë që të mos e ndante me miliona ndjekës të saj.

LETRA E PLOTË E CAROLINE FLACK

“Për shumë njerëz, arrestimi për sulm të zakonshëm është një mënyrë ekstreme për të patur një lloj zgjimi shpirtëror, por për mua është bërë normale.

Unë kam qenë duke shtypur butonin sharje për shumë strese në jetën time, për tërë jetën time. Unë kam pranuar turp dhe mendime toksike për jetën time për mbi 10 vjet dhe megjithatë i thashë vetes se është e gjitha pjesë e punës sime. Nuk ankohem.

Problemi me larjen e gjërave nën qilim është …. ato janë akoma atje dhe një ditë dikush do të heqë atë tapetë dhe gjithçka që do të ndjeni është turp dhe siklet.

Me 12 Dhjetor 2019 u arrestova për sulm të përbashkët ndaj të dashurit tim … Brenda 24 orëve e gjithë bota dhe e ardhmja ime u shemb dhe të gjitha muret që kisha marrë kaq shumë kohë për të ndërtuar rreth meje, u shembën. Unë jam papritur në një skenë tjetër dhe të gjithë po e shohin atë të ndodhë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Unë gjithmonë kam marrë përgjegjësinë për atë që ndodhi atë natë. Edhe gjatë natës. Por e vërteta është … Ishte një aksident.

Kam pasur një lloj ndarje emocionale për një kohë shumë të gjatë.

Por unë NUK jam abuzues në familje. Ne patëm një argument dhe ndodhi një aksident. Një aksident. Gjaku që dikush e shiti në një gazetë ishte gjaku im dhe që ishte diçka shumë e trishtuar dhe shumë personale.

Arsyeja për të cilën po flas sot është sepse familja ime nuk mund të marrë më. Kam humbur punën time. Shtepinë time. Aftësinë time për të folur. Dhe e vërteta është hequr nga duart e mia dhe është përdorur si argëtim.

Nuk mund ta kaloj çdo ditë e fshehur duke mos u shprehur apo folur me askënd.

Më vjen shumë keq për familjen time për ato që u kam sjellë atyre dhe për atë që miqtë e mi kanë dashur të kalojnë.

 

Nuk po mendoj se ‘si do të rikthehem karrierën time’. Unë jam duke menduar se si do të kthehet jeta ime dhe e familjes sime.”

Burimi: DailyMail

R.L/Dosja.al

Shto Koment