Aktualitet

Zjarri vijon ende në Çardhak të Korçës, zjarrfikëset në ‘luftë’ me flakët

Flakët kanë djegur një sipërfaqe me shkurre dhe po favorizohen nga era e fortë që përhap zjarrin
Featured image of article: Zjarri vijon ende në Çardhak të Korçës, zjarrfikëset në ‘luftë’ me flakët Foto nga zjarri në Çardhak

DEVOLL– Zjarri i rënë pasditen e djeshme në zonën e quajtur Çardhak, mes Devollit dhe Korçës, vijon ende sot, por me një intensitet më të ulët. Flakët kanë djegur një sipërfaqe me shkurre dhe po favorizohen nga era e fortë që përhap zjarrin.Mësohet se 20 forca të zjarrfikëses kanë shkuar në vendin e ngjarjes për të bërë të mundur shuarjen e flakëve me mjete rrethanore, pasi mjetet është e pamundur që të arrijnë në zone,  për shkak të terrenit të thyer.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

(a.m/dosja.al)

Shto Koment