Politike

Oerd Bylykbashi gati pas tryezës me maxhorancën: Të shkojmë që nesër në zgjedhje të parakoshme

I ftuar në studion e emisionit "Tempora", Bylykbashi u shpreh se pas mbylljes së reformës i hapet rrugë zgjedhje të parakohshme.
Featured image of article: Oerd Bylykbashi gati pas tryezës me maxhorancën: Të shkojmë që nesër në zgjedhje të parakoshme Oerd Bylykbashi
Përditësuar:

TIRANË– Partia Demokratike është e gatshme të hyjë në zgjedhje të parakoshme që nesër. Kështu u shpreh ish-deputeti Oerd Bylykbashi.

I ftuar në studion e emisionit “Tempora”, Bylykbashi u shpreh se pas mbylljes së reformës i hapet rrugë zgjedhje të parakohshme.

Oerd Bylykbashi: Mbyllet ky proces reforme, ikën çështja e reformës zgjedhore si një nga kushtet dhe hapet shtegu për zgjedhje të parakohshme, menjëherë pas kësaj hapet ky shteg. Nuk ka zgjidhje tjetër, jo vetëm për krizën në Shqipërim, por edhe Bundestagut këtë thotë: Testoni reformën.

Sonila Meço: Këtë duhet ta dinit që në shkurt kur latë mandatet

Rezart Prifti: Nëse pas një muaj bëhen zgjedhje është gati PD

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Oerd Bylykbashi: Absolutisht nesër, tani

Dashamir Shehi: Nesër në mëngjes

Rezart Prifti: Më duket se ka rënë prap në grackën e Ramës

Oerd Bylykbashi: Nesër jemi gati

Marrë nga ora news

(f.m/dosja.al)

Shto Koment