Bota

Britania e Madhe nuk gjen qetësi/ Vdesin 209 pacientë nga Covid-19 në 24 orët e fundit

Të paktën 209 njerëz kanë vdekurë brenda një dite në Britani si shkak i virusit, duke bërë që ky shtet të numërojë mbi 37 mijë të vdekur.
Featured image of article: Britania e Madhe nuk gjen qetësi/ Vdesin 209 pacientë nga Covid-19 në 24 orët e fundit Foto ilustruese

BRITANI E MADHE– Në 24 orët e fundit në Britaninë e Madhe kanë vdekur të paktën  209 pacientë me Covid-19 duke e çuar në  37. 257 numrin e përgjithshëm të të vdekurëve në Britani.

Mbretëria e Bashkuar njofton të përditshmen paraprake Covid-19 me 209 vdekje – duke marrë numrin zyrtar të viktimave në 37.257

Ky bilanc ditor i kësaj të mërkure është sërish mjaft shqetësues për vendin, pasi Britania e Madhe ndryshe nga Italia apo Spanja ende vijon të ketë një nivel të lartë të vdekshmërisë nga koronavirusi.

Autoritetet e shëndetësisë në të gjithë Britaninë e Madhe kanë njoftuan sot 209 vdekje të tjera duke e çuar në numrin zyrtar të viktimave në 37.257, ndërsa numri i pacientëve të sëmurë ka shkuar mbi 265 mijë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Mes  209 viktimave, në Angli vdiqën 183, në Skoci 13 vdekje, në  Uells 11  dhe  2 në Irlandën Veriore.

Burimi: Dailymail

A.C/Dosja.al

 

Shto Koment