Showbiz

VIDEO/ “Ka dy javë pa u rrujt, u ka bo si Getoari”, Bes Kallaku i thur vargje koronavirusit, kënga EPIKE: Kilja portokallit sa omleta në Dhërmi

Bes Kallaku i thur vargje koronavirusit në Shqipëri, publikon videon që s’duhet humbur.
Featured image of article: VIDEO/ “Ka dy javë pa u rrujt, u ka bo si Getoari”, Bes Kallaku i thur vargje koronavirusit, kënga EPIKE: Kilja portokallit sa omleta në Dhërmi Aktori, Bes Kalluku.

TIRANË– Aktori i humorit Bes Kallaku ka menduar që në këto ditë izolimi, t’i thurë disa vargje, pandemisë që ka përfshirë edhe Shqipërinë, me emrin koronavirus. Me detaje nga aktualiteti dhe izolimi që ka përfshirë të gjithë popullin shqiptar, Bes Kallaku ka rënditur me radhë disa ‘fakte’ që ka sjellë karantinimi në Shqipëri.

 

View this post on Instagram

 

Ne keto dit karantinimi, sa me ju heq pakez stresin😂. Ndigjim te kendshem. 😂😂😂. Kam nje jave ne karantine, edhe nuk po dal nga shpia. Ska makina, s’ka as njerez, ka dhon urdher policia. Bona dasem bona fmin ca mka gjet i mjeri un, po tashi qe jena nshpi po na vje mu njof me grune. Krejt pallati po na duket si me qene ne burgosje. 3 familje qe ka kati, koridorin per ajrosje. Nuk perdorim ashensorin, vetem shkallet pa ndales Po kuksioni n’kat te dyt ka vu traun me pages! Skena dal e jena mbyll vetem shpi ne po rrime. Nusja sa ka vu make up-in, shkojm per darke ne kuzhine. Dola bleva portakalla, me i shtrydh se kena fmi. Ka shku kilja portokallit sa omleta ne Dhermi. Plaku sillet neper shpi, mduket se i ka ik zari. Ka 2 jave pa u rrujt, u ka bo si Getoari. Aj aj aj aj aj shqiptari jon, Nuk ka virus qe na ndalon.

A post shared by Bes Kallaku (@bes_kallaku) on

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Për të hequr pak stresin dhe për të sjellë disa nota humori në këto ditë të zymta, aktori ka kënduar vargjet e mëposhtëme:

“Në keto dit karantinimi, sa me ju heq pakez stresin. Ndigjim te kendshem. Kam nje jave ne karantine, edhe nuk po dal nga shpia. Ska makina, s’ka as njerez, ka dhon urdher policia. Bona dasem bona fmin ca mka gjet i mjeri un, po tashi qe jena nshpi po na vje mu njof me grune. Krejt pallati po na duket si me qene ne burgosje. 3 familje qe ka kati, koridorin per ajrosje. Nuk perdorim ashensorin, vetem shkallet pa ndalës Po kuksioni n’kat te dyt ka vu traun me pages! Skena dal e jena mbyll vetem shpi ne po rrime. Nusja sa ka vu make up-in, shkojm per darke ne kuzhine. Dola bleva portakalla, me i shtrydh se kena fmi. Ka shku kilja portokallit sa omleta ne Dhermi. Plaku sillet neper shpi, mduket se i ka ik zari. Ka 2 jave pa u rrujt, u ka bo si Getoari. Aj aj aj aj aj shqiptari jon. Nuk ka virus qe na shkatërron”,- janë vargjet e Bes Kallakut për koronavirusin.

R.L/Dosja.al

Shto Koment