Bota

Një shqiptare në Grammy Awards! Bebe Rexha e lumtur sa më s’ka, tregon rolin e saj në eventin e vitit

Këtë vit ajo nuk do të jetë atje si e nominuar, por për të shpërndarë një nga çmimet më të rëndësishme të këtij eventi.
Featured image of article: Një shqiptare në Grammy Awards! Bebe Rexha e lumtur sa më s’ka, tregon rolin e saj në eventin e vitit Bebe Rexha në Grammy Awards
Përditësuar:

LOS ANGELES-Bebe Rexha, këngëtarja me famë botëore do të jetë pjesë e mbrëmjes së ndarjes së çmimeve Grammy Awards 2020, që do të zhvillohet më 26 Janar në qendrën “Staples” Los Ageles.

Këtë vit ajo nuk do të jetë atje si e nominuar, por për të shpërndarë një nga çmimet më të rëndësishme të këtij eventi.

Ajo është shfaqur  shumë e lumtur që do të jetë pjesë e këtij eventi  dhe këtë e ka  ndarë në rrjetin e saj në  Instagram duke e shoqëruar edhe me një foto.

 

View this post on Instagram

 

Excited to be sharing this night with my extremely talented peers this year at the Grammys 🖤

A post shared by Bebe Rexha (@beberexha) on

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

“E ngazëllyer që do e ndaj  këtë natë me bashkëmoshatarët e mi tejet të talentuar këtë vit në Grammys.”

Në këtë event janë nominuar artistet e famshme Lizzo , Billie Eillish dhe Lil Nas X të cilat janë në krye të listës.

Vitin e kaluar të nominuar ishin dhe artistet shqiptare Bebe Rexha dhe Dua Lipa ku kjo e fundit tërhoqi dy çmime.

(A.K.Dosja.al)

 

Shto Koment