Politike

“Kam gjithë jetën ekonomist”/ Fino revolotohet tek ‘Ligjet’: Absurde! 8 gjyqtarë marrin pagë më të lartë se presidenti

Deputeti Fino është shprehur se ka gjithë jetën ekonomist dhe kjo formë nuk i duket aspak e drejtë.
Featured image of article: “Kam gjithë jetën ekonomist”/ Fino revolotohet tek ‘Ligjet’: Absurde! 8 gjyqtarë marrin pagë më të lartë se presidenti Bashkim Fino

TIRANË– Në Komisionin e Ligjeve vazhdojnë dikutimet për mbi ndryshimet që janë bërë në statusin e gjyqtarit. Bashkim Fino ka deklaruar i revoltuar se tetë gjyqtarë marrin pagë më të lartë se Presidenti i Republikës Ilir Meta dhe sipas tij kjo është absurde dhe jo e drejtë.Deputeti Fino është shprehur se ka gjithë jetën ekonomist dhe kjo formë nuk i duket aspak e drejtë.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

‘Të tetë gjyqtarët marrin pagë më të lartë se Presidenti i Republikës. Nuk jam kundra, po të japësh një pagë më të lartë se Presidenti i Republikës dhe të thuash këto këtu janë probleme, mua më duken shumë absurde. Unë kam gjithë jetën e ekonomist dhe kështu nuk bëhet. E kemi vënë në vështirësi qeverinë kur kemi marrë këto vendime, po ta vëmë prap. Ky është një diskututim parimor që bëj unë dhebnuk ma mbush mendjen njeri’,  u shpreh Fino.

(a.m/dosjas.al)

Shto Koment