Kuriozitete

Avioni i së ardhmes, ky dizajn i ri dhe ekologjik nuk do të ndotë më ambientin

Ky avion i ri i ka të gjithë motorët elektrik, i dizajnuar nga Joe Doucet, një inxhinier me seli në Nju Jork, i cili është frymëzuar nga fakti që i duhej të udhëtonte shpesh nëpër botë me avion, dhe kuptoi sesa ndontje është kjo për ambientin.

TIRANË– Avioni inovativ dhe me një formë unike, i quajtur Her0 Zero mund të jetë avioni i së ardhmes.

Ky avion ka dy krahë gjignad të vendosur në anë, është ekologjik prandaj mund të bëhet një nga mënyrat më të mira për të mos ndotur ambientin.

Ky avion i ri i ka të gjithë motorët elektrik, i dizajnuar nga Joe Doucet, një inxhinier me seli në Nju Jork, i cili është frymëzuar nga fakti që i duhej të udhëtonte shpesh nëpër botë me avion, dhe kuptoi sesa ndontje është kjo për ambientin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ndërkohë një anë negative e këtij modeli avioni është se udhëtimi mund të zgjasë pak më shumë se sa me një avion normal, ndërsa për udhëtimet e shkurtra dhe në hapësira mesatare, nuk është shumë problem.

Burimi: travelandleisure

A.C/Dosja.al

Shto Koment