Bota

Tragjedi në familjen e sportistit, 5 anëtarët digjen brenda makinës në Australi, dyshimet e policisë (FOTO)

Rowan Baxter dhe fëmijët, të gjithë nën 10 vjeç, u gjetën të vdekur në vendin e ngjarjes nga reaguesit e urgjencës.
Featured image of article: Tragjedi në familjen e sportistit, 5 anëtarët digjen brenda makinës në Australi, dyshimet e policisë (FOTO) Familja e sportistit në Australi

AUSTRALI- Një ish-lojtar i ligës në regbi, gruaja e tij dhe tre fëmijët e tyre kanë vdekur, pasi makina e tyre mori flakë në qytetin australian të Brisbane. Rowan Baxter dhe fëmijët, të gjithë nën 10 vjeç, u gjetën të vdekur në vendin e ngjarjes nga reaguesit e urgjencës, tha policia.

Gruaja e tij, Hannah Baxter, në moshën 31 vjeç, vdiq më vonë në spital nga djegiet e gjera. Ajo raportohej se ishte kërcyer nga makina duke bërtitur: “Ai derdhi benzinë ​​mbi mua”.

Policia po heton se si filloi zjarri. “Se si ka ndodhur zjarri në të vërtetë nuk është konstatuar për momentin, kështu që për ne ta quajmë atë një vrasje-vetëvrasje ose një aksident tragjik, është e papërshtatshme në këtë fazë,” tha Inspektori i Detektivit Mark Thompson.

Policia u njoftua për ngjarjen në 08:30 me kohën lokale të mërkurën.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ata gjetën tre fëmijët e çiftit, të moshës gjashtë, katër dhe tre vjeç të vdekur brenda makinës. Ekuipazhet e urgjencës u përpoqën të shpëtonin jetën e 42 vjeçarit Roëan Baxter, por nuk mundën.

Mediat australiane raportojnë se ai u gjet afër makinës me një plagë me thikë të shkaktuar nga vetë ai. Roëan kishte qenë në sediljen e pasagjerit dhe Hannah Baxter po drejtonte makinën, tha policia. Mësohet se ata se ishin ndarë në fund të vitit të kaluar dhe po përpiqeshin të arrinin një marrëveshje për kujdestarinë e fëmijëve.

Burimi: BBC

(a.m.dosja.al)

Shto Koment