Aktualitet

Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit takojnë ambasadorin kroat: Morëm mbështetjen e Kramarić për qëndresën tonë ndaj prishjes së godinës

Përmes një postimi në Facebook, aktivistët shprehen se kanë marrë mbeshtetjen e ambasadorit Kramarić për qëndresën ndaj prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.
Featured image of article: Aktivistët për Mbrojtjen e Teatrit takojnë ambasadorin kroat: Morëm mbështetjen e Kramarić për qëndresën tonë ndaj prishjes së godinës Aktivistët dhe ambasadori kroat, Zlatko Kramarić

TIRANË- Përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit kanë zhvilluar një takim sot me ambasadorin kroat Zlatko Kramarić. Përmes një postimi në Facebook, aktivistët shprehen se kanë marrë mbeshtetjen e ambasadorit Kramarić për qëndresën ndaj prishjes së godinës së Teatrit Kombëtar.

POSTIMI I PLOTË I ALEANCËS PËR MBROJTJEN E TEATRIT:

Pas takimit me ambasadorin kroat Zlatko Kramarić, një njohës shumë i mirë i kulturës dhe i Ballkanit.Si ambasadori i parë kroat në Kosovë e më pas ambasador në Maqedoninë e Veriut e tani në Shqipëri ai ka njohuri të thelluar të kulturës shqiptare.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Kemi mbështetjen e ambasadorit për qëndresën tonë për Teatrin Kombëtar. Kjo është një qëndresë për kujtesën kombëtare, sikurse me shumë të drejtë e ka kuptuar edhe ai.

Diskutuam për mënyrën sesi mund të na vihet në ndihmë nga Kroacia dhe jemi të lumtur që për secilin propozim, morëm miratimin e tij. Do të kemi zhvillime të mira në këtë drejtim që do t’i zbulojmë kur të vijë koha.

Hvala Mr. Kramarić!

(a.m;E.K/dosja.al)

Shto Koment