Rajoni

Kurti letër Mustafës, Albulena Haxhiu: Kemi shansin historik për të nisur ndryshimin

Këto fjalë, Haxhiu i ka shkruar në statusin e saj në Facebook, teksa ka publikuar letrën e Kurtit drejtuar Mustafës, të cilit i bën thirrje që të risnin bisedimet.
Featured image of article: Kurti letër Mustafës, Albulena Haxhiu: Kemi shansin historik për të nisur ndryshimin Albulena Haxhiu
Përditësuar:

KOSOVË– Anëtarja e Kryesisë së Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu është shprehur se tashmë është shansi historik për të nisur një ndryshim në Kosovë. Këto fjalë, Haxhiu i ka shkruar në statusin e saj në Facebook, teksa ka publikuar letrën e Kurtit drejtuar Mustafës, të cilit i bën thirrje që të risnin bisedimet.

Kemi shansin historik për ta nisur ndryshimin,”- shkruan Haxhiu krah letrës së publikuar. Albin Kurti nisi publikisht një letër ndaj Isa Mustafës, të cilin e ftoi të kthehej në dialog dhe të hiqte dorë nga kërkesa për kryeparlamentarin.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Disa javë më parë u themelua edhe legjislatura e 7-të e Kuvendit të Kosovës. Negociatat deri më sot kanë dështuar, pasi LDK ka kërkuar që të marrë kreun e Kuvendit, Presidentin dhe 5 ministri, pra gjysmën e kabinetit. Pas zgjedhjes së Glauk Konjufcës si kryetar Kuvendi, LDK u tërhoq nga marrja e këtij posti dhe shprehu gatishmërinë për një marrëveshje të re, duke kërkuar sërish 5 ministri dhe Presidentin. Zëdhënësit e tyre kanë deklaruar se negociatat po shkojnë mire, por ende s;ka asgjë zyrtare.

(f.m/dosja.al)

Shto Koment