Showbiz

Ylli i ‘Scarface’, Geno Silva vdes në moshën 72-vjeçare

Geno Silva ka vdekur nw moshwn 72-vjeçare si shkak i disa kompikacioneve me shwndetin.
Featured image of article: Ylli i ‘Scarface’, Geno Silva vdes në moshën 72-vjeçare Geno Silva

SHBA- Ka  vdekur në moshën 72-vjeçare  aktori  i mirënjohur Geno Silva. Mes shumë filmave në të cilët ai ka marrë pjesë, por “Scarface” ishte padyshim pjesë e një prej filmave më të pëlqyer.

Nga mediat e huaja është bërë me dije se aktori ka ndërruar jetë si shkak i disa komplikacione me shëndetin në shtëpinë e tij.

Geno luajti në disa filma dhe programe televizive. Silva ishte shumë i njohur në skenën e aktrimit. Tashmë ai ka lënë pas gruan e tij Pamela, vajzën Lucia dhe 2 nipërit e mbesat.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Ai  ka marrë pjesë një sërë shfaqjesh televizive, duke përfshirë Alias, Star Trek: Enterprise, Walker Texas Ranger dhe Fantasy Island.

Burimi: Metro 

A.C/Dosja.al

Etiketa:

Shto Koment