Aktualitet

I zuri frymën me jastëk/ Dramë në familjen e Adelina Tahirit, nusja tenton t’i vrasë dajën biznesmen për pasuri, si e gjuajti me çekiç (FOTO)

Adelina Tahiri ka ndarë një foto të familjarit të saj, të gjendur në spital, duke treguar mbështetjen për të pasi ka tentuar ta vrasë bashkëshortja për asrye pasurie.
Featured image of article: I zuri frymën me jastëk/ Dramë në familjen e Adelina Tahirit, nusja tenton t’i vrasë dajën biznesmen për pasuri, si e gjuajti me çekiç (FOTO) Këngëtarja, Adelina Tahiri.

MAQEDONI– Një dramë ka përfshirë familjen e këngëtares, Adelina Tahiri. Daja i saj, njëkohësisht dhe pronar i televizionit Era në Maqedoni, Abdullah Mehmetaj është përfshirë në  një përleshje bashkëshortore. Gruaja e tij ka tentuar ta vrasë, duke planifikuar vrasjen gjatë kohës që ai gjendej në gjumë.

Ka qenë vetë Adelina Tahiri që ka ndarë foton e dajës së saj nga spitali, poshtë së cilës shkruan: Dajo jemi me ty!

Postimi i Adelina Tahirit.

News33.tv përcjell të gjithë informacionin e plotë se si rrodhën ngjarjet:

Me datë 03/01/2020 pas një mbrëmjeje, të qetë shtrihen që të flejnë viktima Abdulla Mehmetaj ish- pronari i TV ERA me gruan e tij Arlinda Mehmetaj.

Në orën 02:40 viktimës ia nxjerr gjumin jastëku në fytyrë, veç kësaj ai ishte lidhur gjatë natës me litar në  këmbë dhe duar.Më  viktima ka arritur të çlirohet nga agresorja në fjalë, e ka shtyrë deri sa ka marrë veten dhe ka zbritur në katin përdhes.Arlinda Mehmetaj ishte fshehur në një pjesë të errët duke e goditur me çekan në kokë disa herë ku edhe i kishte shkaktuar të çara në kokë.- shkruan news33.tv

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al

Sipas news33.tv gjithçka ka ndodhur për çështje pasurie. Pronari i televizionit Era, Abdullah Mehmetaj kishte vënë si kusht në kontratën martesore që bashkëshortja e tij, duhej të kujdesej për të sa të ishte gjallë.

(R.L;E.K/Dosja.al)

 

 

 • 9:43

  U fsheh në errësirë dhe priti sa fjetën të gjithë, si i zuri frymën gruaja dajës së Adelina Tahirit për pasurinë, mesazhi: Do kujdesesh sa të jem gjallë

  MAQEDONI Detaje të reja dalin në dritë nga tentativa për vrasje që i ka ndodhur dajës së këngëtares së njohur, Adelina Tahirit.

  Ngjarja e rëndë, e shënuar pak ditë më parë, ku përfshihej një biznesmen i njohur në Maqedoni, njëkohësisht dhe daja i këngëtares, vijon me të tjera detaje.

  Sipas informacioneve të siguruara nga news31.al, bashkëshortja e pronarit të televizionit Era, në Maqedoni, kishte planifikuar gjithçka me detaje, si në skenat e një filmi. Ajo ka pritur derisa ka mbërritur mesnata, për të kryer krimin perfekt. Pasi biznesmeni, Abdullah Mehmetaj ka rënë për të fjetur, ka nisur misioni për vrasjen e tij.

  Bashkëshortja pasi është siguruar ta lidhë në këmbë dhe në duar, në krevatin ku flinte gjumë, ka pritur deri sa kanë fjetur të gjithë, dhe ka marrë një jastëk, për të lënë pa ndjenja Mehmetajn. Por duket se nuk ja ka dalë, pasi biznesmeni e ka shtyrë me forcë. Duke mos ja arritur qellimit, agresorja ka vaprapuar në katin e parë, dhe është fshehur në një dhomë në errësirë, ndërsa ka siguruar dhe një çekiç me vete.

  Pasi Abdullah Mehmetaj është afruar tek agresorja, ajo e ka goditur disa herë me çekiç në kokë dhe në dorë, duke i shkaktuar plagë të rënda. Megjithatë, biznesmeni ka arritur të shpëtojë nga tentativa për ta vrarë dhe gjendet në spital.

  Adelina Tahiri ndau në rrjete sociale lajmin e Abdullah Mehmetajt, biznesmenit nga Maqedonia, që është njëkohësisht dhe familjar i ngushtë i këngëtares.

  (R.L/Dosja.al)

   

Shto Koment