Sport

Tifozi i Manchester United letër Jurgen Kloop: Bëje skuadrën të humbasë, ja përgjigja e gjermanit! (FOTO)

Në futboll kemi dëgjuar shumë histori interesante dhe e tillë na rezulton në Angli. Liverpool është pranë titullit kampion, titull që mungon prej 30 vjetësh.
Featured image of article: Tifozi i Manchester United letër Jurgen Kloop: Bëje skuadrën të humbasë, ja përgjigja e gjermanit! (FOTO) Tifozi dhe Jurgen Kloop

GJERMANI– Rivalët e tyre nuk po e përtypin dot faktin që Liverpool është i pamposhtur. Një i tillë vjen edhe nga rivalët e Manchester Unitedit. Bëhet fjalë për tifozin 10-vjeçar të quajtur Daragh.

Është tabloidi “Daily Mail” që ka nxjerrë në pah një histori zbavitëse me tifozin 10-vjeçar dhe Kloppin, të cilët kanë shkëmbyer disa letra. 10-vjeçari i ka kërkuar trajnerit gjerman që Liverpooli të humbë një ndeshje, ndërsa përgjigja e Kloppit ishte brilante.

Letra e tifozit:

“I dashur Jurgen Klopp, emri im është Daragh. Unë jam 10 vjeç. Unë bëj tifo për Man.United dhe arsyeja që unë jam duke të shkruar është të ankohem”. “Liverpool po fiton shumë ndeshje. Nëse fitoni edhe nëntë ndeshje, atëherë bëheni me ecurinë më të mirë si i pamposhtur në futbollin anglez. Duke qenë një tifoz i United kjo është shumë trishtuese”. “Kështu që herën tjetër, kur Liverpool do të luajë, ju lutemi bëjini ata të humbasin. Ju thjesht duhet ta lini ekipin tjetër të shënojë. Shpresoj që të kam bindur që të mos e fitoni kampionatin ose të fitoni një ndeshje tjetër përsëri. Sinqerisht, Daragh”.

Për më shumë bëhu pjesë e grupit më viral në Facebook, Dosja.al
Letra

Përgjigja e Jurgen Klopp

“Fatkeqësisht, me këtë rast nuk mund ta pranoj kërkesën tuaj, jo me zgjedhje sidoqoftë. Sa më shumë që ju dëshironi që Liverpool të humbasë, është detyra ime të bëj gjithçka mundem për të ndihmuar Liverpoolin të fitojë, pasi ka miliona njerëz në të gjithë botën që duan që kjo të ndodhë, kështu që unë me të vërtetë nuk dua t’i lë ata”.

E.Ç/Dosja.al 

Shto Koment